Muzeum letecké a pozemní techniky ve Vyškově (okr. Vyškov)

Vytisknout s sebou

Muzeum se nachází v areálu vyškovského letiště. Přijíždíme k němu po silnice směrem od Prostějova. Bohužel o muzeu nás neinformují žádné informační tabule, proto je možné, že kdybychom si předem nevyhledali cestu, vstup bychom projeli a pak bychom bloudili. Bezplatné parkování se nachází vedle areálu muzea. Jezdí sem i autobus - zastávka Letiště je vzdálená asi 100 m od vstupu do muzea.

Můžeme zde vidět leteckou, vojenskou techniku a části havarovaných letadel z 2. světové války. Sbírka je velmi rozsáhlá a patří k největším svého druhu. Některé typy letadel a vojenské techniky nadále používá Armáda České republiky. K exponátům patří stíhací, bombardovací nebo průzkumná letadla, vrtulníky, vojenská vozidla, tank z 2. světové války, protiletadlové nebo dělostřelecké zbraně, vojenské transportéry a mnoho dalšího.

Areál je velmi rozsáhlý, betonový, takže není problém sem zajet i s kočárkem. Bohužel ale není zde možnost si exponáty prohlédnout uvnitř. U každého exponátu je popisek, kde se dozvídáme zajímavé informace o modelu, jeho technické parametry a jeho účel. Prohlídka nám trvala asi hodinu.

Návštěvu muzea určitě všem doporučujeme. Je velmi zajímavá a našim malým klukům se zde moc líbilo. Věřím, že každý si v muzeu najde to své, co ho bude zajímat.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Procházka městem Vyškov

  • 0,5 - 3 km
  • 1 / 5

Dinopark Vyškov

  • 0 - 3 km
  • 1 / 5

Rozhledna na Chocholíku u Drnovic

  • 4 km
  • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Muzeum letecké a pozemní techniky ve Vyškově

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací