WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Muzeum Dobčická tvrz 1945 (okr. České Budějovice)

Dnes jsme se vydali na prohlídku muzea Dobčická tvrz 1945. Tvrz se nachází v obci Dobčice necelých 20 kilometrů od Českých Budějovic. Ve tvrzi se nachází soukromá expozice věnovaná vojenské výstroji a vybavení americké armády ve druhé světové válce z doby osvobozování Jihozápadních Čech v roce 1945.

Dále jsou zde k vidění vojenská válečná vozidla. Mezi nimi vyniká především důstojnický Cadillac 41, který je jediným v republice a zároveň je to první vůz na světě s automatickou převodovkou. Ve sbírce je zastoupen i klasický džíp s replikami zbraní nebo jedenapůltunový šestikolový dodge.Velice zajímavá je také pojízdná polní kaple. Podrobně znázorněné a popsané je i kancelářské vybavení štábu, ošetřovny, spojovací a měřicí techniky, zabezpečení a dalších provozovaných činností.

Otevřeno je v letní sezoně od začátku května do konce října denně, prohlídky je však potřeba předem domluvit. Délka komentovaných prohlídek se pohybuje v rozmezí od 1 do 3 hodin podle zájmu návštěvníků. Vstupné je dobrovolné.

Přímo na návsi před muzeem je malé dětské hřiště se skluzavkou a lavička. Jedno až dv2 auta lze zaparkovat hned vedle muzea. Autobusem se do Dobčic dá dostat z Českých Budějovic, Netolic, Jindřichova Hradce, Vimperka nebo Dačic.

www.dobcickatvrz1945.cz

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Dobčice - Malé ale nové dětské hřiště, které rádo uvítá jak vás jako rodiče, tak i vaše děti.

Kam na výlet v okolí

Archeopark a rozhledna v Netolicích

  • 0,5 km
  • 1 / 5

Nedostavěný klášter v Kuklově

  • 0 km
  • 1 / 5

Zámek Kratochvíle

  • 0 km
  • 1 / 5

ZOO Hluboká nad Vltavou

  • 0 - 2 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Muzeum Dobčická tvrz 1945