Kukyho stezka (okr. Svitavy)

Vytisknout s sebou

Kukyho stezka je naučná stezka od Penzionu na Bělísku v obci Březiny na Vysočině. K penzionu je nejlépe se dostat autem. Naučná stezka začíná hned při vstupu do penziionu a konec stezky je opět před penzionem. Trasa je asi 1 km dlouhá a na trase je osm zastavební, kde si děti mohou pohrát nebo interaktivní formou se něco nového naučit. Na závěr trasy jsme si dali v Penzionu oběd a využili i dětského hřiště. Trasa vede přes louku ale ve dvou částech je terén náročnější, lesem a je tam i přechod přes potůček, kočárkem jen terenním.

Zastavení 1 - Interaktivní mapa
Vyznačuje trasu celé stezky. Nachází se u parkoviště penzionu Na Bělisku a díky této mapě získáte nejen přehled o celé trase stezky, ale můžete si i zkusit svou zručnost. Jak? Naklápěním mapy rozpohybujte kuličku tak, aby „projela“ pouze červeným a modrým žlábkem.

Zastavení 2 - Vodní hrátky
Studánka, pumpa, dřevěné korýtka, vodní mlýnky, bahniště, brouzdaliště. Vodní hrátky jsme si užili i dospělí

Zastavení 3 - Hrátky s vrbovými proutky
Zde naleznete (kromě žlutého vrbového proutí) na panelu napsaný návod jak si uplést pomlázku.

Zastavení 4 - Skládka
Úkolem Pytlíky Vidličky je odvážet odpadky z přírody na skládku. Na tomto stanovišti si hravou formou ověříte svoje znalosti o době rozkladu veškerého odpadu. Zároveň si můžete zahrát sami nebo ve dvojicích „Kuličkiádu“. Návod je přiložen na místě u kamene.

Zastavení 5 - Co je k jídlu
V kukátkách hádáte a hledáte, co se pod nimi ukrývá.

Zastavení 6 - Hergotův dům
Kapitán von Hergot je strážce lesa a bydlí vysoko nad zemí ve svém domečku, který si můžete prohlédnout. V písku na zemi čekají překvapení plná zvířecích stop…

Zastavení 7 - Tref si svého záškodníka
Pokud naleznete v lese ukrytý Hergotmobil (nápověda – od Hergotova domu se vydejte směrem na západ do sousedního lesíku), můžete uspořádat turnaj v trefování záškodníků.
Doporučujeme po cestě posbírat šišky :)

Zastavení 8 - Domácí zvířátka
Toto zastavení je poslední a pokud máte u sebe mobil se čtečkou na QR kód, můžete si pustit zvuky zvířat. Jestliže se rozhlédnete kolem sebe, dost možná nedaleko uvidíte pasoucí se stádo krav.

Na všech zastaveních je razítko, a při splnění všech úkolů můžete v Penzionu získat dáreček.

Trasa je vhodná pro děti od 2 let. Příjemně jsme si to užili i my dospělí, Doporučujeme.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

U Penzionu na Bělísku - Hřiště má tři samostatné sekce - prolézací prvky, vodní hrátky a pískoviště s věží, houpačkou a skluzavkou

Kam na výlet v okolí

Milovy

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Lucký vrch

 • 1 - 3 km
 • 2 / 5

Devět skal

 • 7 - 10 km
 • 3 / 5

Kostnice v obci Borová

 • 0 km
 • 1 / 5

Skalní útvar Dráteničky

 • 3,5 km
 • 2 / 5

Kolem Medlovského rybníku

 • 4 - 5 km
 • 2 / 5

Z Poličky do Sádku

 • 5 km
 • 3 / 5

Z Poličky do Korouhve

 • 7 km
 • 2 / 5

Královské město Polička

 • 2,5 km
 • 2 / 5

Rozhledna Terezka

 • 0,5 - 1 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Kukyho stezka

26.07.2020

Stanoviště postrádají jakoukoliv údržbu, od léta 2019 se k lepšímu nic nezměnilo a barvu k orazítkování plánku si musíte vzít z domova. No, co bychom chtěli, zadarmo. V den naší návštěvy bylo parkoviště a penzion uzavřen z důvodu doznívajících svatebních oslav z předchozího dne. Parkování u silnice ani nahrazení pumpy u 2. zastavení přívodem vody z řádu celkový dojem nevylepšilo. Byl to omyl a nadarmo projetý benzín.

14.09.2019

Stezka je výborným nápadem. Vhodná i pro opravdu malé děti. Jen nás mrzelo, že restaurace měla ten den uzavřenou společnost, takze ani občerstveni a ani vyustění hry pro děti nebylo, razitka bohužel ani jedno funkční, chyběli některé naučné obrázky, qr kody odkazujici na zvuky na www stránkách nafungovali a proutky na pletení bychom si museli tak maximáně ukroutit na okolních vrbách... Nápad skvělý, ovšem bez zajištění a údržby jsme zůstali poněkud rozčarováni :-( zejména když vážíte kvůli stezc

27.07.2019

Stezka je hodně pěkná, děti si ji užily. Bohužel loni v srpnu ne příliš udržovaná. Razítka netiskala, ze studny u vodních hrátek netekla voda a proutky na pletení pomlázek také nebyly. A restaurace penzionu má otevřeno jen o víkendech, takže na oběd jsme při návštěvě přes týden museli jinam.

15.02.2019

super výlet v přírodě :) a fajn občerstvení v restauraci hned vedle :)

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.