Ještěd (okr. Liberec)

Vytisknout s sebou

Jedeme si prohlédnout vysílač Ještěd, kde je hotel, restaurace a vede k němu kromě silnice i kabinková lanovka. My jsme zvolili kombinovanou dopravu - autem na rozcestí Ještědka a odtud cca 1 km pěšky na samotný vrchol. Jdeme po červené a modré turistické značce. Cesta je asfaltová, zvládnete ji i s kočárkem, ale počítejte s pořádným kopcem. My jsme tu byli v půlce dubna, kolem nás byl místy ještě sníh. Nebylo tu zas tolik turistů, v létě je to tu prý přelidněné :) Najíst se můžete v restauraci na vrcholu.

Ještěd je nejvyšší hora Ještědsko - Kozákovského hřbetu, měří 1012 m.n.m.a je považován za symbol Liberce. Na vrcholu se nachází budova hotelu, vysoká 90 metrů a televizní vysílač. Z vrcholu hory Ještěd se otvírá neomezený pohled na všechny světové strany, kde máte jedinečnou možnost vidět kus České republiky z ptačí perspektivy, pokud je ovšem hezké počasí. Pokud fouká vítr(což je dost často) vezměte si sebou nějakou tu bundu a pár kamenů do kapsy, aby Vás to neodfouklo :) Na hromadě kamenů tady uvidíte i kovovou postavičku "Marťánka" - ubrečené dítě, které hledá cestu domů.

Kdo má rád adrenalinové sporty může to vzít dolů na koloběžce, kterou si zapůjčíte v půjčovně na vrcholu Ještědu. V roce 2000 se Ještěd stal stavbou století v české architektuře. V roce 2006 byla stavba prohlášena národní kulturní památkou a následně v roce 2007 byl vysílač přidán na indikativní seznam UNESCO.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Ještěd

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací