Frýdlantská výšina (okr. Liberec)

Vytisknout s sebou

Naše cesta začíná u hřbitova, kde se vydáme po části naučné stezky Putování za vodou do velmi mírného stoupání. Po příchodu do domkové části cesty se vydáme první odbočkou vpravo, kde na konci cesty stojí rozhledna. U této odbočky je odstavná plocha na několik automobilů, takže můžete případně zajet až sem. My jsme si ale zvolili o trošičku delší variantu výletu, protože celou cestu od hřbitova je velmi krásný výhled na město.

Rozhledna je vysoká necelých 21 metrů a vyhlídková plošina se nachází v necelých 19 metrech. Rozhledna je opravdu velmi pěkná cihlová s domečkem připojeným k rozhledně. Zde si můžete zakoupit vstupenky a další turistické suvenýry, a dále také občerstvení. K rozhledu je potřeba vystoupat sto schodů. Velkou nevýhodou nádherné rozhledny je to, že je utopena v lesním porostu, a proto je výhled velmi omezený - do dvou úzkých průseků. V jednom spatříte Jizerské hory a především Frýdlantský zámek a v druhém povrchové doly přilehlé k elektrárně Turówa větrníky elektrárny na vrcholu Vysoký.

Rozhledna je otevřena v květnu, červnu a září o víkendech a svátcích od 10 - 17 hodin a o prázdninách mimo pondělky od 10 - 17 hodin. Pokud byste chtěli rozhlednu navštívit mimo návštěvní hodiny je potřeba kontaktovat Klub turistů Frýdlant. Areál rozhledny je doplněn posezením v oddechovém/sportovním areálu, zde si můžete v ohništi opéct vuřty a děti si pohrát.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Státní zámek Frýdlant

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Rozhledna Heřmanice

 • 0,5 km
 • 1 / 5

Obří sud - Lázně Libverda

 • 0 - 2,5 km
 • 2 / 5

Vodopády Velkého Štolpichu

 • 5 km
 • 3 / 5

Za krásnými výhledy na Paličník

 • 6 km
 • 3 / 5

Kolem nádrže Bedřichov

 • 7 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Frýdlantská výšina

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.