WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Do Blatné na zámek a za daňky (okr. Strakonice)

Vodní zámek Blatná je známý především z pohádek. Filmaře zde láká nejen zámek samotný, ale především jeho okolí, tj. zámecký park s velkým stádem daňků. Zámek se nachází v blízkosti centra města Blatná a pohodlně před ním zaparkujete. Zámek se vám tak představí v celé své kráse. Než překonáte most (kdysi padací), můžete nakrmit nespočet kachen a pokochat se krásou kvetoucích blatouchů. Poté můžete skrze most vstoupit na nádvoří, kde se nachází pokladna zámku, která nabízí několik prohlídkových okruhů a různé suvenýry. Kromě klasických prohlídek se můžete objednat i na prohlídky noční a nebo můžete navštívit další expozici zámku, která je každý rok pojata jinak a ocení ji především děti (spatřit tak mohly ve sklepních prostorech přehlídku strašidel, nyní v roce 2017 pak výstavu panenek). Je tedy dobré sledovat webové stránky zámku a zjistit tak, jaké doprovodné programy nabízí (večer se zde často konají koncerty nebo divadla). Na nádvoří zámku naleznete kavárnu, kde se můžete občerstvit, a toalety.

Po prohlídce zámku pak skrze další dřevěný most přejdete do rozlehlého parku. Zde můžete krmit ochočené daňky z ruky nebo využít projížděk na koni, poníku či v kočáru (v sezóně). Zámecký park nabízí několik okruhů, které můžete ukončit buď znovu na nádvoří zámku, nebo vyjít z parku druhou stranou. My jsme se vydali druhou stranou, tj. vyšli jsme druhým vchodem u místní kuželny. Pak si můžete udělat krátkou procházku kolem blatenských sportovišť - jedná se o pěší cestu, kde vás nebudou ohrožovat auta. Nedaleko kuželny u hřiště na plážový volejbal se nachází tzv. chytrá solární lavička, kde si můžete nejen odpočinout, ale také nabít svůj telefon či se připojit k internetu. Pak pokračujete dále směrem k fotbalovému hřišti, kde se nachází hospoda a dětské hřiště. Následně se vydáte kolem tenisových kurtů a dojdete k tzv. přírodní posilovně. Poté už jste jenom kousek od blatenské věže a blatenského kostela. Když dojdete k věži, naskytne se vám pohled na náměstí Míru (před vámi), vlevo pak třída J. P. Koubka, a pokud se vydáte doprava, dojdete zpátky po nábřeží k zámku. Hned na počátku nábřeží pak můžete využít půjčovny lodiček a projet se tak po zámeckém rybníku jako princ Vašek ve známé Šíleně smutné princezně. Když půjdete dále, potkáte sezónní restauraci a kavárnu s dětským koutkem, z níž máte zámek Blatná jako na dlani.

Pokud byste si Blatné chtěli ještě užít, vyrazte na místní plovárnu, která nabízí vyžití pro velké i malé. Ač je město Blatná nevelké, nabízí toho spoustu - ať se jedná o kulturní či sportovní zážitky.

https://www.zamek-blatna.cz/

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

U sokolovny - Dětské hřiště malých rozměrů s travnatým povrchem. Vhodné pro děti od tří let! Vedle hřiště najdete plac na basketball a volejbal.

Kam na výlet v okolí

Kostelní areál v obci Blatná

 • 0 km
 • 1 / 5

Paštiky, Uzeničky a Uzenice - malebné Jižní Čechy

 • 25 - 30 km
 • 4 / 5

Naučná stezka Okolím Kadovského viklanu

 • 6 - 7 km
 • 3 / 5

Tuláčkova stezka hlavolamů Poznej Tchořovicko

 • 9 km
 • 4 / 5

Zámek Lnáře

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Tvrz Kadov u Blatné

 • 0,5 - 1 km
 • 1 / 5

Rozhledna, muzeum i skanzen v Chanovicích

 • 1 - 3 km
 • 3 / 5

Chanovice - vyhlídková věž a skanzen

 • 2 - 4 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Do Blatné na zámek a za daňky