WWW.VENKAZDYDEN.CZ

z Pístova na Okrouhlik (okr. Jihlava)

Příjemná cesta z příměstské části města Jihlavy, Pistov, nás dovede na výletní místo Okrouhlik u Jihlavy. Cesta vede zpočátku po silnici do kopce, ale brzy se stačí doleva na málo používanou panelovou cestu přes bývalý vojenský prostor. Nyni zde našly útočiště chráněné druhy žab v lokalitě známé hako Pístovske mokřady. Pokračuje po značené turistické trase, převážně lesem.

Cestou budeme míjet kouzelný, dřívější vodárenský rybnik, který už ale neslouží svému původnímu účelu. Zpočátku je cesta vhodná i pro kočárek, před cílem cesty se ale zhorší a je nutno překonat značně hrbolatý úsek, cca 500 metrů. Jsou to obnažené kořeny stromů. Lze objet lesem. Poté opět cesta pokračuje po asfaltové, udržované cestě až k rybniku Okrouhlik.

V cili je pěkná, rekonstruovaná hospůdka s posezením a příjemnou obsluhou. Lze posedět na krásné zahrádce. V nabídce jsou alko i nealko napoje, nanuky a drobné pochutiny. V Okrouhliku se dá stále koupat, ovšem v horkém létě bývá znečištěn sinicemi. Třeba sledovat aktuální info.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Pístov - Zbrusu nové dětské hřiště, na kterém se Vaše děti rádi vyřádí. V těsném sousedství najdete i basketbalové hřiště.
U Hřbitova - Máte chuť s dětmi vyjít k dětskému hřišti? Zde si vaše děti užijí spoustu zábavy a vy si můžete posedět na lavičkách!

Kam na výlet v okolí

Podzemní labyrint v Jihlavě a nejen to

  • 1 - 2 km
  • 2 / 5

Zoo Jihlava

  • 0 - 5 km
  • 1 / 5

Rodinný park Robinson

  • 1 - 3 km
  • 1 / 5

Naučná stezka Čeřínek

  • 6,5 - 10 km
  • 4 / 5

Betlémy v Třešti

  • 1 - 5 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - z Pístova na Okrouhlik

23.04.2019

Na Velikonoční pondělí jsme tuto procházku zvládli s fenkou boxera i s půlroční dcerkou v kočárku. Kočárek máme 4kolový a s nafukovacími kolečky. Nebyl problém. Zpáteční cestu jsme si prodloužili přes průchod kolem tankodromu. Ani zde nabyl nějaký veliký problém. Restaurace na konci trasy byla otevřená i tento den a nabízí nabídku piva, limonád, nanuků, ... a příjemné venkovní posezení. Doporučujeme!