Kam na výlet v Posázaví

Posázaví je středočeský region v okolí toku řeky Sázavy, spjatý s bohatou slovanskou historií. Hojně ho využívají vodáci, cyklisté, pěší turisté, houbaři a rybáři. Atraktivní jsou rovněž posázavské hrady, zámky a přírodní zajímavosti, k nimž se vážou strašidelné pověsti. Oblast proslavila železniční trať Posázavského pacifiku, který odvážel trampy za Prahu už počátkem 20. století. Posázaví je také dějištěm řady filmů, například Řeka čaruje, v němž stárnoucí muž začíná v kraji svého mládí úplně nový život.

Centry Posázaví jsou města Český Šternberk, Lipnice nad Sázavou, Sázava a Žďár nad Sázavou. Mezi významné pamětihodnosti a cíle výletů patří Sázavský klášter, hrady Český Šternberk a Ledeč nad Sázavou, zámky Jemniště, Konopiště, Vlašim či Vrchotovy Janovice.

V Posázaví můžete navštívit také Muzeum včelařství Podblanicka, Památník Josefa Lady v Hrusicích, Tovární muzeum JAWA Konopiště, pivovar Velké Popovice či zámek a přilehlé Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou. Farma Ztracenka vám nabídne odpočinek formou práce. Příjemnou dovolenou prožijete v novém areálu Sázavský ostrov. Krajina Posázaví, která místy vypadá jako kanadská divočina a nabízí úžasné výhledy, je celoročně i rájem fotografů.

Pokud hledáte specifický výlet určité náročnosti, délky nebo chcete hledat podle zajímavostí, které lze na výletě vidět, využijte vyhledávání podle parametrů. Jestli máte v šuplíku (či počítači :) tip na zajímavý výlet, který tu dosud nemáme, budeme rádi, když se o něj s ostatními návštěvníky našeho webu podělíte.


Tipy na výlety v Posázaví

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého a Naučná stezka Okolo Zelené hory (okr. Žďár nad Sázavou)

  • Posázaví
  • 3 - 5 km
  • 3 / 5

Výlet není dlouhý, nejnáročnější částí je výstup na Zelenou horu, kde se nachází kostel sv. Jana Nepomuckého. Poté sejdeme na stezku kolem Konventského rybníka. Vše je možné podniknout i s menšími dětmi, je možnost mít zde dítě v kočárku.Celý výlet m... více

Posázavskou stezkou z Kamenného Přívozu do Pikovic (okr. Praha-západ)

  • Posázaví
  • 10 - 11 km
  • 3 / 5

Tento cca 10km výlet vede krásnou lesnatou krajinou podél řeky Sázavy, jedná se o nenáročnou trasu s mírným převýšením zpočátku po asfaltu, dále po pohodlné lesní cestě, na závěr nás čeká několik schodů nahoru i dolů přes skalnatý ostroh. Trasa začín... více

Hrad Ledeč nad Sázavou s největší výstavou plyšových medvídků v České republice (okr. Havlíčkův Brod)

  • Posázaví
  • 0 - 1 km
  • 1 / 5

Největší koncentraci plyšových medvídků u nás naleznete na hradě v Ledči nad Sázavou. Ledečský hrad se řadí mezi nejstarší šlechtické hrady v Čechách a je jediným dochovaným hradem středního Posázaví. Mnohdy bývá označován i za "Perlu Posázaví". Tato... více

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací