Stará kamínka si rozumí s pytlovaným uhlím

29.07.2020

Nemusíte se stydět topit uhlím. Když se uhlím topí správně, nečoudí. Kvalitní uhlí má též nízký obsah síry a neznečišťuje životní prostředí zplodinami.

Koupili jste starší chalupu, či třeba pouhou zahrádku se zahradním domkem? Nebo jste je zdědili? Tak to jste v obou případech nejspíš podědili i stará kamínka – Petry. Nevyhazujte je. Jsou to skvělá kamínka, která vás ještě mnohokrát zahřejí. V zimě, na jaře i na podzim. Snadno se v nich zatápí, zatápění je poměrně bezpečné, a svým výkonem obvykle vystačí na vytápění jedné místnůstky. Mnohem praktičtější než klasické dřevo je pro topení v těchto malých kamnech uhlí. Nemáte černý sklep na uhlí? Ten nepotřebujete. Pořiďte si pytlované uhlí.

Pytlované uhlí je ekologičtější než sypané

V pytlích se prodává skutečně kvalitní a vytříděné uhlí s nízkým obsahem síry. Vybrat si lze pytlované hnědé uhlí i pytlované černé uhlí. Kdybyste se ale náhodou dali na kovařinu, tak i balené uhlí pro kováře. Uhlí je baleno v papírových pytlích po 25 kg, což je optimální balení pro manipulaci i zatápění třeba právě ve starých Petrách. Papírový pytel pak spálíte spolu s uhlím. Takže topíte bezodpadovou technologií. A to i pokud jde o popel, protože toho je z kvalitního pytlovaného uhlí skutečně minimum.

Kde využít topení v Petrách?

Jsou ideální v místnostech, kde nemáte jiné topení. Staré chalupy jsou mnohdy zcela bez ústředního topení a z velkých místností s pecí či krbovými kamny do těch vzdálenějších teplo nedojde, nebo je nedostatečné. Takže právě v nich si lze zatopit Petrami, ve kterých k topení využijeme balené uhlí. Hodí se též do pouze občas používaných místností (třeba do pokojů pro hosty). Ideální jsou k vytápění dílny, ale i k zatopení v zimní zahradě, když nás čekají poslední jarní mrazíky, nebo první podzimní mrazy.

Kde koupit pytlované uhlí?

Kvalitní balené uhlí nabízí OPTIMTOP. Firma dodává pytlované hnědé uhlí i pytlované černé uhlí. Doveze vám jej kamkoliv v ČR zcela zdarma, a to již při odběru jedné palety pytlovaného uhlí. Její hmotnost je 750 až 800 kg podle typu uhlí. Objednat si lze i uhelné či dřevěné brikety.

Doporučili byste někomu tento článek? Sdílejte ho na svém Facebooku!
Všechny články

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací