Podzimní výlety za dřevěnými stavbami

18.10.2019

Kam vyrazit na výlet, když zámky, hrady i muzea ve vašem okolí už všechny znáte? Nebojte, máme pro vás netradiční tipy na rozhledny, hřiště i vzdělávací parky ze dřeva. Vybrali jsme pro vás to nejlepší z letošního ročníku ankety Dřevěná stavba roku 2019. Anketu organizuje Nadace dřevo pro život, která tím ukazuje, co všechno lze z tohoto přírodního a obnovitelného materiálu u nás postavit. Tak si to pojďte prohlédnout.

Cesta do pravěku i do pohádky

Dinosauři u přehrady

Pravěké hřiště najdete u Sečské přehrady v Národním geoparku Železné hory. Na první pohled vás zaujme dřevěný dinosaurus – stegosaurus, na jehož hřbetě se mohou vaše děti vyřádit. Potěší je i netradiční houpadlo ve tvaru trilobita, betonové odlitky zkamenělin nebo dřevěná prstová bludiště.

Jak velký byl mamut?

Obří mamut vzdělává i baví. Dozvíte se nejen zajímavosti ze života mamutů, ale můžete zdolat překážky v divokém lese. Popadané dřevěné kůly, tunely, lanové liány, a dokonce i jeskyně, ze které hřmotně zní řev mamuta. To vše najdete v útrobách dřevěného mamuta na Dolní Moravě, který je zapsán v České knize rekordů jako největší mamut na světě.

Pozor na draky

Krásné Dračí hřiště na vás čeká v rekreačním komplexu Park Sportu Hrubá Voda. Hlavní dominantou je prolézačka v podobě draka.

Kdo si pamatuje Studio Kamarád?

Vraťte se do dětství a užijte si se svými dětmi odpoledne na Mufově hřišti, na němž ožívají postavy z oblíbeného pořadu Studio Kamarád. Hřiště je zasazeno do zámeckého parku ve Ctěnicích a je vytvořeno z dubového, modřínového i smrkového dřeva.

Zvěř jako z pohádky

Ždírecká ZOO je volně přístupný lesopark na okraji obce Ždírec, jižně od Plzně, ve kterém můžete bez obav pohladit všech 80 zvířat, která mají. Zvířata jsou dílem mistrů řezbářů nebo uměleckých kovářů. Cílem projektu je podpořit tradiční řemesla a ukázat veřejnosti zvířata, která běžně žijí v našich lesích, polích a vodách.

Rozhlédnout se po kraji

Výhledy v zapomenutém kraji

U Kralického Sněžníku najdete na vrchu Štvanice Stříbrnou Twiggy, neboli rozhlednu, která ční do výšky 31 m a je postavena z kmenů modřínů ztužených ocelovými prstenci. Výhledy odsud jsou přímo magické. Jen pár kilometrů odsud je pak Stezka v oblacích, neméně originální dřevěná stavba.

Hrad, nebo hřiště?

Hrady a zámky jste již všechny navštívili? Zkuste dřevěné hřiště Replika Boleslavského hradu na Severním sídlišti v Mladé Boleslavi. Vstup je zdarma a bez front. :)

Doporučili byste někomu tento článek? Sdílejte ho na svém Facebooku!
Všechny články

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací