WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Uherčice (okr. Brno-venkov)

Výlet na jízdním kole do jihomoravských Uherčic můžete absolvovat z Židlochovic u Brna. Cesta tam a zpět bude měřit zhruba 27 kilometrů, nicméně dopravit se sem můžete samozřejmě i jiným způsobem.

Jihomoravská obec Uherčice má okolo 1100 obyvatel. Krátký pohled do historie obce říká, že vůbec první zmínka o nevelké jihomoravské obci pochází z počátku 13. století. V průběhu 14. století obec držel ve své správě vilémovský benediktinský klášter. V 16. století byly Uherčice v majetku mocného protestanského rodu Žerotínů.

Historické jádro obce tvoří sympatická náves s krásným novogotickým kostelem sv. Jana Křtitele. Tento mohutný kostel byl postaven v 19. století a byla vysvěcený roku 1896. Pokud se podíváte dovnitř kostela, tak uvidíte dvoulodní stavba, která má obdélný půdorys s pětibokým závěrem. Zvenčí můžete obdivovat mohutnou čtyřbokou věž, která má četné novogotické prvky jako jsou opěráky nebo fiály.

Naproti mohutnému chrámu pak stojí nejstarší budova v Uherčicích, kterou je pozdně renesanční radnice. Tato krásná radniční budova byla postavená v roce 1602 za rychtáře Tomáše Poczara. Tento památkově chráněný objekt, který určitě stojí za fotku, byl v letech 1995 až 1997 rekonstruován. Od roku 1998 slouží svému původnímu účelu. V přízemí je rovněž obecní hostinec s restaurací „Hostinec Na Radnici“, kde si můžete dát pivo nebo kofolu. V prvním patře radnice jsou pak kanceláře obecního úřadu a společenská místnost.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Uherčice