WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Rozhledna Kopaninka (okr. Prostějov)

Tuto velice mladou rozhlednu najdeme nedaleko osady Repechy u obce Bousín na okraji Vojenského újezdu Březina. Stavba rozhledny byla započata již v říjnu 2016, kvůli problémům s financováním se však dostavby dočkala až v létě 2018. Slavnostní otevření proběhlo 8. listopadu 2018, kdy rozhledně požehnal farář Zdeněk Fučík z Repech, skutečné otevření pro veřejnost se uskutečnilo až 2. prosince 2018.

Jedná se o dřevěnou věž ze smrkového dřeva, které bylo vytěženo v nedalekém Repešském žlebu, kameny umístěné u paty rozhledny pocházejí z lomu Luleč u Vyškova. Věž je vysoká celkem 22 metrů, vyhlídková plošina je umístěná ve výšce 18 metrů nad zemí a vede na ní 83 kovových mřížovaných schodů, spirálovitě se otáčejících středem věže.

Z vyhlídkové plošiny je pěkný kruhový výhled na Hanou, Drahanskou vrchovinu, vojenský újezd Březina, za pěkného počasí je vidět i Králický Sněžník, Jeseníky, Beskydy, Orlické hory, Javorníky, Hostýnské vrchy či dokonce Malá Fatra. Vidět můžeme i jadernou elektrárnu v Dukovanech.

Otevírací doba: k rozhledně je přístup volný, pokud však chcete vystoupat nahoru, je třeba si klíče zapůjčit v nedalekém penzionu Lada.

Přístup: nejlepší je dojet autem právě k penzionu Lada, kde můžeme zaparkovat a vypůjčit si klíče od rozhledny. Po asfaltové silnici pokračujeme pěšky směrem k rozhledně cca 450 metrů do mírného kopečka, téměř po rovině. Je možné také dojet autem až k rozhledně po štěrkové cestě.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Western park Boskovice

  • 0 - 1 km
  • 1 / 5

Rozhledna Podvrší u Veselice

  • 1,5 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Rozhledna Kopaninka