WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Kostel v Březnici (okr. Příbram)

Kostel v Březnici najdete v okrese Příbram ve Středočeském kraji. Březnice má svém katastru hned dva kostely, dnes se podíváme na ten hřbitovní, který byl postaven v letech 1643 až 1649. Chrám byl postavený podle architektonického projektu Carla Luraga. Jedná se o raně barokní kostel, který má hned tři apsidy a dominantní štíhlou věž. Kostel stále slouží potřebám zdejšího velkého městského hřbitova, který je z historického hlediska cenný, neboť v jeho areálu najdeme celou řadu zajímavých a cenných náhrobků.

Cenný je rovněž hřbitovní kostel. Uvnitř kostela uvidíte na hlavním oltáře obraz, kde je v dolní části pěkným způsobem zachycena obec Březnice. Obraz je z roku 1651 a na obraze uvidíte všechny významné památky a budovy města. Zajímavý je rovněž boční oltář, kde najdete vůbec nejstarší obraz celého chrámu. Jedná se o Pannu Marii v zahradě. Obraz pochází z tzv. Durerovy školy z poloviny 16. století. 

Další cenným artefaktem kostela je řezbářsky povedený další boční oltář, který je zasvěcený sv. Janu Nepomuckého. Ten pochází z let 1732 až 1733 a je dílem Jana Františka Hoffmana Pragensis. Poslední zajímavosti je pak vchod na hřbitov, který má působivou keramickou výzdobu. Ten pochází z roku 1891 a je pro změnu dílem rodáka Václava Fürsta, který je rovněž autorem i mnoha pomníků na hřbitově. 

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Březnice - zámek i pivovar

  • 0 - 3 km
  • 2 / 5

Tuláčkova stezka hlavolamů - přírodní park Třemšín

  • 6 - 7 km
  • 3 / 5

Vrch Třemšín a jeho zajímavosti

  • 7 km
  • 3 / 5

Hornické muzeum Příbram

  • 0 - 4 km
  • 3 / 5

Paštiky, Uzeničky a Uzenice - malebné Jižní Čechy

  • 25 - 30 km
  • 4 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Kostel v Březnici