WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Hrad Kámen (okr. Pelhřimov)

Hrad Kámen se nachází kousek od Tábora ve stejnojmenné obci Kámen a měli by ho navštívit malí i velcí milovníci starých motorek. Parkování je pod hradem a za cca 10 minut jste u něj. I když stojí na skále tak cesta k němu je po rovné silnici tak jsme se moc nezpotili. Navštívili jsme ho hlavně kvůli sbírce motocyklů český výroby, která se tu nachází (ČZ, JAWA a jiné). Sbírka se neustále rozrůstá a nové a vzácné kousky. Strávili jsme tu nejvíce času, u každé motorky je popisek o tom kde a kdy byla vyrobena, jaký má motor a čím je zvláštní, nebo vzácná.Samozřejmě jsme si prošli i zbytek hradu. Na nádvoří se pak můžete vyfotit v motorce, nebo velorexu na památku.

Při čekání na prohlídku jsme si mohli prohlédnout několik dravců - sokola, poštolku, krkavce, káně, sovu a jiné se kterými jejich chovatel na hrad jezdí.

Na hradě se pořádají i svatební obřady, koncerty a přes léto různé akce. Speciální prohlídky pro děti, noční prohlídky, tradiční Kámenské hradobraní s historickými postavami, šermíři a vystoupením.

Při zpáteční cestě bylo horké počasí tak jsme se rozhodli trochu zchladit v Chýnovské jeskyni, která se nachází kousek odtud směrem na Sezimovo ústí, přibližně 3 kilometry od Chýnova. Zpřístupněno je 220 m jeskyně a je zde teplota 3 - 9 stupňů, takže příjemné osvěžení v tropických vedrech. Zvláštností je, že přes zimu zde sídlí velká hejna netopýrů. Prohlídka jeskyně se nedoporučuje dětem do 3 let.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Zámek v Kamenici nad Lipou

  • 0 - 1 km
  • 1 / 5

Chýnovská jeskyně

  • 1 - 6 km
  • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Hrad Kámen