WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Hrad Házmburk (okr. Litoměřice)

Zřícenina gotického hradu Házmburk leží v českém středohoří, v regionu Libochovice, nedaleko obce Klapý. Výhled z hradu je dechberoucí, protože leží na dominantním kopci uprostřed litoměřické planiny. Nedobytý hrad má dvě věže, jednu černou, která byla postavena z místního čediče a jistou dobu sloužila jako vězení a druhou bílou, která je částečně vyrobená ze světlého pískovce, základy jsou ovšem také čedičové, v současné době slouží jako rozhledna. Je vysoká 26 metrů a je odtud krásný výhled na okolí. Historie hradu je nejasná, vystřídal mnoho majitelů a jedním z nich byl i rod Zajíců, podle nich má hrad svůj název (z němčiny Hase = zajíc).

Parkoviště je placené. Z parkoviště vedou dvě cesty, z toho jedna se jmenuje pro kočárky, což ale v reálu znamená mít kvalitní sportovní kočárek a namakaného tatínka, který kočárek vytlačí strmou a kamenitou cestou k cíli. Dřív než se vypravíte na výlet, koukněte na předpověď počasí, protože při nepříznivých podmínkách vás sem nepustí a vy po výšlapu nahoru budete muset bez prohlídky hrad zase opustit.

My vyrážíme s kočárkem a tudíž kočárkovou cestou. První část cesty vede podél ovocných sadů (meruňky, třešně). Cestou můžeme dále vidět ovečky a odpočinout si na travnatých plochách (deku s sebou .-) Ve druhé části cesty můžeme sledovat naučnou stezku. Cesta nahoru nám trvala něco málo přes hodinu. Základní občerstvení v podobě sušenek a džusíků je možné pořídit na pokladně.

www.hrad-hazmburk.cz
http://hazmburk.cz/

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Zámek Libochovice

  • 0 km
  • 1 / 5

Boreč - kouřící hora

  • 2,5 km
  • 5 / 5

Lovoš

  • 7 km
  • 2 / 5

Milešovka

  • 3 km
  • 4 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Hrad Házmburk