WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Hastrmanova ekostezka Panenská (okr. Třebíč)

Hastrmanova ekostezka je krátká naučná stezka kolem rybníčku v obci Panenská u města Jemnice na Vysočině. Je součástí projektu Pohádková Panenská, v jehož rámci si můžete projít čtyřkilometrovou Pohádkovou stezku v okolních lesích (my jsme se na ni bohužel při naší návštěvě kvůli silnému dešti nevydali), vystoupat na jednu z rozhleden nebo si vypůjčit koloběžku.

Hastrmanova ekostezka je dlouhá asi 200 metrů a ujdou ji tak i nejmenší děti. Je ozvláštněna dřevěnými sochami a má celkem devět interaktivních zastavení, na kterých děti plní úkoly s tematikou nakládání s odpady, ekologie nebo lesnictví. Úkoly jsou k dispozici i v tištěné podobě, vyzvednout si je můžete u infobudky. Ta se nachází u parkoviště hned vedle rybníčku a je výchozím místem i pro Pohádkovou stezku. Otevřena je v letních měsících, ale i mimo sezónu zde najdete informační materiály a samoobslužný stánek s občerstvením a suvenýry.

V těsné blízkosti je umístěno i dětské hřiště, bludiště pro děti, toalety a dřevěné posezení, z druhé strany rybníčku si za plotem můžete prohlédnout lamy a emu.

Vstup do celého areálu je zdarma a otevřen celoročně, bližší informace najdete na webové stránce https://pohadkova.panenska.cz. Za nás je to určitě moc příjemné místo k výletu s dětmi, které můžeme určitě doporučit.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Panenská - Krásné dětské hřiště, kde začíná a končí pohádková stezka s různými úkoly. Kryté posezení s možností občerstvení. Skvělé.

Kam na výlet v okolí

Státní zámek Dačice se zámeckým parkem

  • 1 - 2 km
  • 1 / 5

Vyhlídková věž ve Slavonicích

  • 0 - 1 km
  • 2 / 5

Slavonice

  • 1 - 2 km
  • 1 / 5

Poutní místo Kostelní Vydří

  • 0 - 1 km
  • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Hastrmanova ekostezka Panenská